Wizyta grupy hiszpańskiej młodzieży w Muzeum AK 14.02.2020 r.

Z inicjatywy Działu Historycznego Muzeum AK przebywająca w Krakowie grupa hiszpańskiej młodzieży uczciła rocznicę powstania Armii Krajowej (14 lutego), składając wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową, znajdującą się na murze więzienia na Montelupich. Zwiedzając więzienie, w miejscu wykonania wyroku śmierci,  uczciła również minutą ciszy pamięć  ks. Władysława Gurgacza. Grupa odwiedziła również nasze Muzeum oraz spotkała się z Panem Leszkiem Jaranowskim, drukarzem podziemnej solidarności i więźniem stanu wojennego.

Miło nam również poinformować, że Muzeum otrzymało podziękowanie od Jego Wysokości Dom Filipe Folque de Braganca e Bourbon de Mendoca, członka portugalskiej Rodziny Królewskiej za wieloletnią opiekę merytoryczną nad młodzieżą hiszpańską odbywającą podróże studyjne po Polsce.