Pierwsza prezentacja Bazy Kresowych Żołnierzy AK

W dniach 11- 12 lipca 2019 r. przedstawiciele Muzeum Armii Krajowej w Krakowie brali udział w odbywających się w Warszawie centralnych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej oraz 75. rocznicy Akcji „Burza” na Kresach II RP.

Podczas trwających dwa dni obchodów pracownicy Muzeum AK wzięli udział w ceremonii składania wieńców na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, w uroczystościach na Skwerze Wołyńskim oraz w XL Zjeździe Okręgu Wołyńskiego ŚZŻAK.

W trakcie drugiego dnia uroczystości  została zaprezentowana Baza Kresowych Żołnierzy AK tworzona w ramach działalności Muzeum AK, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem środowiska 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. W uznaniu trudu włożonego w tworzenie bazy,  dwóch przedstawicieli Muzeum zostało odznaczonych „Krzyżem Obrońców Wołynia 1939 – 1944”.