Akcja krwiodawstwa KHDK PCK Wisła Kraków dla gen. Tadeusza Bieńkowicz

KHDK PCK Wisła Kraków przeprowadzi w niedzielę 3 marca na parkingu przy Reymonta w godzinach 10 – 14, pierwszą w tym roku przedmeczową akcję poboru krwi.

Odpowiadając na apel „Oddaj krew dla Bohatera” akcja niedzielna przebiegnie pod tym właśnie hasłem.

Generał brygady Tadeusz Bieńkowicz ps. „Rączy” potrzebuje naszej pomocy. Dzisiaj 96 letni weteran AK, Kawaler Orderu Virtuti Militari potrzebuje wsparcia. Jego stan zdrowia wymaga terapii wzmacniającej polegającej m. in. na podawaniu krwi. Nadarza się więc okazja by oddając krew choć w ten symboliczny sposób dać wyraz uznania dla jego zasług dla Ojczyzny. Generał bywał obecny na meczach Wisły dopóki pozwalało mu na to zdrowie.

W akcji zapowiedzieli swój udział: Prezes Rafał Wisłocki, przedstawiciele drużyny, zaś ok. godz 12 specjalne podziękowanie od Generała wygłosi Prezes Z. G. Niezależnego Światowego Związku Żołnierzy AK mjr Jerzy Krusenstern.

Zapraszam i zachęcam do jak najliczniejszego udziału w akcji.

Jan Ostroga
Prezes KHDK PCK Wisła Kraków