26.02 Spotkanie dyskusyjne „Jak szukać, żeby znaleźć” w IPN Kraków.

Dla uczczenia zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (przypadającego 1 marca) w Oddziale IPN w Krakowie „Przystanek Historia” odbyło się spotkanie dyskusyjne pt. „Jak szukać, żeby znaleźć”.
Rozmowa jaką prowadził dr Michał Wenklar z pracownikami Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN: archeologiem Agnieszką Wojtkowską i historykiem Krzysztofem Pięciakiem dotyczyła przedstawienia sposobów badań archeologicznych i archiwalnych w odkrywaniu miejsc spoczynku ofiar totalitaryzmu.
Na tym ciekawym spotkaniu, w którym uczestniczyli również przedstawiciele naszego Muzeum, pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN zaprezentowali zdjęcia odkrytych artefaktów, jakie zostały wydobyte podczas prac archeologicznych prowadzonych przez IPN.

Fot. archiwum IPN Kraków